O mně

Kamil Ghais

Narodil jsem se kdesi ve Východních Čechách asi 12 let před Sametovou revolucí. Když mi byly dva roky, šlápl jsem svou dětskou nožkou na spoušť fotoaparátu položeného na zemi a mí rodiče následně vyhráli místní fotografickou soutěž. Tato událost mě definitivně přivedla k fotografování. Potloukal jsem se kolem domu několik let se svým fotoaparátem Praktika a později Canon 500 dokud se neobjevila digitální technologie. Uvědomil jsem si, že úsilí vkládané do získání správné kompozice a naměření světla přichází vniveč a může být snadno přebito náhodným cvakáním a výběrem z tisíců fotografií z nichž některá bude určitě povedenější, než moje. Tím pádem jsem se na deset let začal věnovat jiným zálibám. Jak jsem se tehdy mýlil.. Většina lidí se stala pouze otrávená z obrovského množství všude možně vznikajícího obrazového materiálu a z prudce klesající kvality. Svět potřebuje fotografy víc, než kdykoliv předtím. Znovu jsem začal fotografovat asi před 5 lety. Tentokrát pouze s vynikajícím kompaktem Lumix ale samozřejmě se časem ukázalo, že je nedostačující. A to je doba, kdy se u mě doma objevuje perfektní, spolehlivý a nesmírně těžký Canon 5D MII.

Snažím se kombinovat cestování s fotografováním, ač je to často velmi únavné a i psychicky náročné. Nezřídka kdy to obnáší průchod neznámým terénem v noci, z čehož mívám pravidelně stažený žaludek, na druhou stranu se tyto zážitky staly pro mě něčím jako drogou. Fotografie krajiny má jedno zvláštní kouzlo: nedá se vyrobit. Vše, co je třeba udělat, je být se svými nejlepšími vědomostmi a vybavením ve správný čas na správném místě. Používám fotoaparát Canon, vlastním k němu 4 objektivy a samozřejmě spoustu serepetiček okolo.

Doufám, že se Vám budou mé fotografie líbit a užijete si je stejně, jako si já užívám, když vznikají. Pokud mi chcete něco sdělit nebo si dokonce něco objednat, napište mi prosím na email kamil.ghais@gmail.com. Tyto stránky zatím nepodporují jakékoliv akce v tomto směru.

V neposlední řadě bych rád uvedl odkazy na stránky lidí, jejichž dílo mě inspiruje nebo se mi prostě jen líbí.